Pohjois-Karjala
Yhteystiedot
Puheenjohtaja
Seppo Kotilainen
040 016 1390
seppo.kotilainen@hotmail.fi
Heinävesi
Toiminnanjohtaja
Marja-Leena Räsänen, puh 0400271453
Pykäliköntie 173, 82200 Hammaslahti
12leena03@gmail.com
Kesän 2020 Ongintakilpailut pidettiin 27.8 klo 10-14. Aavarannalla Kaislarannatie 19
TULOKSET
27.8.2020 EL P-K piiri Rantaonginta Aavarannalla | |||||||
Naiset yli 70 vuotta | |||||||
1 | Ritva Viertola | Pielisen Pirteät | 2160 | ||||
2 | Pirkko Asikainen | Kitee | 1370 | ||||
3 | Anneli Muikku | Ilomantsi | 1350 | ||||
4 | Liisa Kuvaja | Joensuu | 1230 | ||||
5 | Kaisa Huovinen | Tuupovaara | 1210 | ||||
6 | Eini Räty | Tuupovaara | 700 | ||||
6 | Ritva Åman | Pielisen Pirteät | 700 | ||||
7 | Pirjo Eronen | Ilomantsi | 670 | ||||
8 | Sirkka Kinnunen | Joensuu | 610 | ||||
9 | Irja Mononen | Liperi | 340 | ||||
10 | Hilkka Soikkeli | Liperi | 270 | ||||
Naiset alle 70v | |||||||
1 | Leila Matikainen | Joensuu | 1850 | Suurin kala | 720 | ||
2 | Hilkka Naumanen | Liperi | 1350 | ||||
3 | Elma Ikonen | Ilomantsi | 1330 | ||||
4 | Tuula Hakkarainen | Liperi | 1260 | ||||
5 | Sirpa Salminen | Ilomantsi | 1050 | ||||
Miehet yli 70 v | |||||||
1 | Veikko Kinnunen | Joensuu | 2660 | ||||
2 | Otto Huovinen | Tuupovaara | 2560 | ||||
3 | Reijo Piipponen | Tuupovaara | 1800 | ||||
4 | Reijo Viertola | Pielisen Pirteät | 1680 | ||||
5 | Erkki Hietanen | Tohmajärvi | 1540 | ||||
6 | Seppo Muikku | Ilomantsi | 1000 | ||||
7 | Reino Soikkeli | Liperi | 940 | ||||
8 | Seppo Hyttinen | Joensuu | 820 | ||||
9 | Esko Pietarinen | Liperi | 390 | ||||
10 | Asko Myller | Tuupovaara | 380 | ||||
11 | Erkki Kokko | Joensuu | 180 | ||||
Miehet alle 70 v | |||||||
1 | Veikko Turunen | Tuupovaara | 1830 | ||||
2 | Heikki Matikainen | Joensuu | 1820 | ||||
3 | Kari Ikonen | Ilomantsi | 1510 | ||||
4 | Matti V-P Kareinen | Ilomantsi | 760 | ||||
5 | Markku Rouhiainen | Ilomantsi | 590 | ||||
6 | Pertti Myyry | Joensuu | 540 | ||||
38450 | |||||||
Yhteensa 33 osallistujaa | |||||||
Joukkuekilpailu | |||||||
1 | Joensuu | Veikko Kinnunen | 2660 | ||||
Leila Matikainen | 1850 | ||||||
Heikki Matikainen | 1820 | ||||||
Liisa Kuvaja | 1230 | ||||||
Seppo Hyttinen | 820 | ||||||
8380 | |||||||
2 | Tuupovaara | Otto Huovinen | 2560 | ||||
Veikko Turunen | 1830 | ||||||
Reijo Piipponen | 1800 | ||||||
Kaisa Huovinen | 1210 | ||||||
Eini Räty | 700 | ||||||
8100 | |||||||
3 | Ilomantsi | Kari Ikonen | 1510 | ||||
Anneli Muikku | 1350 | ||||||
Ela Ikonen | 1330 | ||||||
Sirpa Salminen | 1050 | ||||||
Seppo Muikku | 1000 | ||||||
6240 | |||||||
27.6.2019 oli EL:N VALTAKUNNALLINEN RANTAONGINTAKILPAILU SALOSSA
Rantaongitakilpailun tulokset:
PIIRIEN VÄLINEN JOUKKUEKILPAILU:
KULTA POHJOIS-KARJALA
IKONEN ELMA ILOMANTSI 1755
ASIKAINEN PIRKKO KITEE 1551
HUOVINEN OTTO 1401
SALMINEN SIRPA ILOMANTSI 1047
MYLLER ASKO TUUPOVAARA 924
YHTEISTULOS 6678g
KELTAINEN KORTTI
NAISET YLI 70v
sija nro yhdistys piiri tulos kg joukkue
EL:N VALTAKUNNALLINEN RANTAONGINTAKILPAILU SALOSSA 27.06.2019
VIHREÄ KORTTI
NAISET ALLE 70v
sija nro yhdistys piiri tulos kg joukkue
kulta 1. 73 Ikonen Elma Ilomantsi P-Karjala 1,755;1,755kulta
hopea 2. 72 Asikainen Pirkko Kitee P-Karjala 1,551;1,551 kulta
pronssi 3. 78 Holmberg Ulla Kalanti V-Suomi 1,321
EL:N VALTAKUNNALLINEN RANTAONGINTAKILPAILU SALOSSA 27.06.2019
SININEN KORTTI
MIEHET ALLE 70v
sija nro yhdistys piiri tulos joukkue
kulta 1. 21 Harju Juhani Nummela Uusimaa 2,160
hopea 2. 5 Simola Jukka Tammela E-Häme 1,869;1869 hopea
pronssi 3. 15 Lahtinen Olli Jyväskylän mlk K-Suomi 1,784
4. 18 Ukkonen Martti Sauvo-Karuna V-Suomi 1,522
5. 8 Koski Hannu Lapua E-Pohjanmaa 1,203 1,203 prons
6. 14 Kovanen Pentti Laukaa K-Suomi 1,031
7. 19 Pousi Juha Vehkalahti Kymenlaakso 1,019
8. 7Etelä-Aho Martti Lapua E-Pohjanmaa 0,961 0,961 pronssi
9. 11 Rinta-Jaskari Timo Isokyrö E-Pohjanmaa 0,831 0,831 pronssi
10. 17 Kilpeläinen Jari Suomusjärvi V-Suomi 0,736
11. 9 Rajamäki Erkki Lapua E-Pohjanmaa 0,673
12. 10 Nieminen Seppo Alavus E-Pohjanmaa 0,550
13. 16 Ojaranta Taisto Suomusjärvi V-Suomi 0,327
14. 20 Koivula Olli Elimäki Kymenlaakso 0,279
15 13 Korpela Markku Kuorevesi Pirkanmaa 0,175
16 . 6 Lindqvist Tapio Hausjärvi E-Häme 0,119
17.4 Turunen Veikko Tuupovaara P-Karjala 0,098
- 12 Varpula Reijo Nurmo E-Pohjanmaa -
EL:N VALTAKUNNALLINEN RANTAONGINTAKILPAILU SALOSSA 27.06.2019
MIEHET YLI 70v HARMAA KORTTI
sija nro yhdistys piiri tulos kg joukkue
kulta 1. 24 Huovinen Otto Tuupovaara P-Karjala 1,401;1,401 kulta
hopea 2. 48 Koskinen Pertti Hauho E-Häme 1,268; 1.268 hopea
pronssi 3. 62 Villanen Jaakko Lappeenranta Karjala 1,074
4. 37 Kiviniemi Taisto Karijoki-Kristiina E-Pohjanmaa 1,044;1,044 pronss
5. 26 Myller Asko Tuupovaara P-Karjala 0,924; 0,924 kulta
6. 49 Horkka Pekka Tammela E-Häme 0,861; 0,861 hopea
7. 31 Kankainen Veli-Pekka Kuorevesi Pirkanmaa 0,831
8. 33 Keltamäki Seppo Seinäjoki E-Pohjanmaa 0,812
9. 41 Rastas Aarre Sauvo-Karuna V-Suomi 0,802
10. 32 Sulkunen Jaakko Kuorevesi Pirkanmaa 0,794
11.129 Peura Veijo Hämeenlinna E-Häme 0,766; 0,766 hopea
12. 65 Karjalainen Veikko Vaala Kainuu 0,764
---
17. 22 Hyttinen Seppo Joensuu P-Karjala 0,514
19. 29 Muikku Seppo Ilomantsi P-Karjala 0,463
23 Kinnunen Veikko Joensuu P-Karjala 0,382
26. 28 Viertola Reijo Lieksa P-Karjala 0,321
35. 27 Hietanen Erkki Tohmajärvi P-Karjala 0,194
44. 25 Pesonen Onni Tuupovaara P-Karjala 0,028
____________
Pohjois-Karjalan pilkkikisat Kiteellä Ätäsköjärvellä
Eläkeliiton P-K:n piirin pilkkikilpailut joukkuevoitto Enoon
Eno 6120 g. Riikonen Urho, Antilainen Joni, Riikonen Riitta, Lempinen Jouko ja Keränen Esko
Tulokset
Eläkeliiton P-K:n piirin pilkkikilpailujen tulokset. Ätäsköjärvi Kitee Juurikka 21.3.2019. oli 53 nykyttäjää. Saalista yhteensä 35,120 kg. Suurin kala Myller Asko 560 g.
Naiset yli 70v.
1) Muikku Anneli Ilom. 755 g, 2) Salminen Pirkko Tohmajärvi 565 g, 3) Puhakka Kaija 560 g, 4) Åman Ritva Lieksa 535 g, 5) Mononen Irja Liperi 245 g, 6) Korhonen Irja Ilom. 230 g, 7) Viertola Ritva Lieksa 165 g, 8) Valkeamäki Helli Kitee 135 g, 9) Karttunen Salme Kitee 90 g, 10) Soikkeli Hilkka Liperi 65 g.
Naiset alle 70v.
1) Riikonen Riitta Eno 1220 g, 2) Matikainen Leila Joensu 880 g, 3) Salminen Sirpa Ilom. 740 g, 4) Kuokkanen Terttu Nurmes 470 g, 5) Räty Eini Tuupovaara 240 g, 6) Naumanen Hilkka 155 g.
Miehet yli 70v.
1) Riikonen Urho Eno 1830 g, 2) Gröhn Martti Joensuu 1785 g, 3) Kärnä Pentti Valtimo 1555 g, 4) Myller Asko Tuupovaara 1095 g, 5) Kokko Erkki Joensuu 895 g, 6) Viertola Reijo Lieksa 850 g, 7) Hukka Paavo Tuupovaara 815 g, 8) Lempinen Jouko Eno 755 g, 9) Hyttinen Seppo Joensuu 745 g, 10) Kinnunen Veikko Joensuu 700 g, 11) Lehikoinen Pentti Tohmajärvi 655 g, 12) Keränen Esko Eno 610 g, 13) Kuittinen Reijo Nurmes 580 g, 14) Hietanen Erkki Tohmajärvi 470 g, 15) Muikku Seppo Ilom. 450 g, 16) Puhakka Erkki Kesälahti 425 g, 17) Askolin Veikko Tohmajärvi 425 g, 18) Soikkeli Reino Liperi 395 g, 19) Makkonen Martti Liperi 330 g, 20) Pietarinen Esko Liperi 320 g, 21) Tahvanainen Raimo Ilom. 305 g, Lappalainen Reijo Liperi 105 g.
Miehet alle 70v.
1) Lihavainen Pentti Liperi 2700 g, 2) Antilainen Jouni Eno 1705 g, 3) Kejonen Mauri Valtimo 1445 g, 4) Kareinen Matti Ilom. 1070 g, 5) Toivonen Heimo Joensuu 915 g, 6) Matikainen Heikki Joensuu 915 g, 7) Myyry Pertti Joensuu 850 g, 8) Pennanen Ari Kesälahti 825 g, 9) Meriläinen Ensio Tuupovaara 450 g, 10) Piiroinen Markku Ilom. 405 g, 11) Turunen Veikko Tuupovaara 365 g, 12) Nissinen Tapio Kitee 285 g, 13) Naumanen Hannu Liperi 55 g, 14) Ikonen Kari Ilom. – g.
Jokkueet:
1) Eno 6120 g. Riikonen Urho, Antilainen Joni, Riikonen Riitta, Lempinen Jouko ja Keränen Esko
2) Joensuu 5390 g. Gröhn Martti, Matikainen Heikki, Toivonen Heino, Kokko Erkki ja Matikainen Leila
3) Liperi 4000 g. Lihavainen Pentti, Soikkeli Reino, Makkonen Martti, Pietarinen Esko ja Mononen Irja
4) Ilom. 3420 g. 5) Tuupovaara 2965 g. 6) Tohmajärvi 2105 g. 7) Kesälahti 1810 g. 8) Lieksa 1550 g.
9) Nurmes 1050 g. Kitee 510 g.
1.3 Valtakunnallisten pilkkikilpailuiden TULOKSET
|
Naiset alle 70v |
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
1 |
Arja Villanen Etelä-Karjala Lappeenranta |
5028 |
|
1 |
||||||
2 |
Terttu Huhtiniemi Etelä-Karjala Lappeenranta |
4458 |
|
2 |
||||||
3 |
Kaija Vainio Keski-Suomi Laukaa |
4443 |
|
3 |
||||||
4 |
Pirkko Lonka Kymenlaakso Vehkalahti |
3260 |
|
4 |
||||||
5 |
Sinikka Mäkinen Satakunta Honkajoki |
2420 |
|
5 |
||||||
6 |
Esteri Moilanen Kymenlaakso Vehkalahti |
2153 |
|
6 |
||||||
7 |
Mirja Huotilainen Etelä-Karjala Simpele |
2075 |
|
7 |
||||||
8 |
Ulla Vartiainen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
2000 |
|
8 |
||||||
9 |
Helena Martiskainen Etelä-Häme Hattula |
1727 |
|
9 |
||||||
10 |
Raija Huttunen Pirkanmaa Kuorevesi |
1362 |
|
10 |
||||||
11 |
Sirpa Salminen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
1351 |
|
11 |
||||||
12 |
Tuula Leskinen Pirkanmaa Sydänhäme |
1256 |
|
12 |
||||||
13 |
Eine Räty Pohjois-Karjala Tuupovaara |
1075 |
|
13 |
||||||
14 |
Sirpa Lagerblom Kymenlaakso Elimäki |
90 |
|
14 |
||||||
15 |
Mervi Kiljanter Uusimaa Tuusula |
|
|
15 |
||||||
16 |
Elma Ikonen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
|
|
16 |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
Naiset yli 70v |
|
|||||||
|
|
|||||||||
|
1 |
Edith Teräväinen Etel-Karjala Ruokolahti |
4438 |
|
||||||
|
2 |
Asta Honkanen Keski-Suomi Laukaa |
3434 |
|
||||||
|
3 |
Ritva Hakkola Etelä-Häme Hauho |
3160 |
|
||||||
|
4 |
Seija Mäkirinta Etelä-Karjala Lappeenranta |
2597 |
|
||||||
|
5 |
Laila Laitiolampi Keski-Suomi Laukaa |
2419 |
|
||||||
|
6 |
Lea Kujanpää Pirkanmaa Orivesi |
2059 |
|
||||||
|
7 |
Sirkka Kinnunen Pohjois-Karjala Joensuu |
1900 |
|
||||||
|
8 |
Leena Alitupa Varsinais-Suomi Mietoinen |
1819 |
|
||||||
|
9 |
Ritva Viertola Pohjois-Karjala Lieksa |
1736 |
|
||||||
|
10 |
Liisa Kuvaja Pohjois-Krjala Joensuu |
1300 |
|
||||||
|
11 |
Pirjo Huopainen Etelä-Karjala Luumäki |
1256 |
|
||||||
|
12 |
Anneli Muikku Pohjois-Karjala Ilomantsi |
855 |
|
||||||
|
13 |
Inga Mäkelä Etelä-Häme Janakkala |
786 |
|
||||||
|
14 |
Arja Taponen Etelä-Häme Hausjärvi |
762 |
|
||||||
|
15 |
Ritva Åman Pohjois-Karjala Lieksa |
755 |
|
||||||
|
16 |
Maija Pesonen Päijät-Häme Heinola |
578 |
|
||||||
|
17 |
Annikki Kallio Pirkanmaa Kuorevesi |
317 |
|
||||||
|
18 |
Lilja Tuikka Päijät-Häme Padasjoki |
292 |
|
||||||
|
19 |
Kaija Lindberg Pirkanmaa Orivesi |
250 |
|
||||||
|
20 |
Kerttu Wasankari Uusimaa Tuusula |
216 |
|
||||||
|
21 |
Aira Huttunen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
175 |
|
||||||
|
22 |
Hilkka Soikkeli Pohjois-Karjala Liperi |
105 |
|
||||||
|
23 |
Marja Pakkanen Keski-Suomi Laukaa |
39 |
|
||||||
|
24 |
Marja-Liisa Romppainen Etelä-Häme Hattula |
0 |
|
||||||
|
25 |
Kaisa Huovinen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
0 |
|
||||||
|
26 |
Sirpa Vuohelainen Pirkanmaa Orivesi |
|
|||||||
|
27 |
Kirsti Heikuksela Kymenlaakso Elimäki |
|
|||||||
|
|
Miehet alle 70v |
|
|||||||
|
|
|||||||||
|
1 |
Petri Lilja Etelä-Karjala Luumäki |
6020 |
|
||||||
|
2 |
Matti Tuukkanen Etelä-Savo Kangasniemi |
5395 |
|
||||||
|
3 |
Jari Kopra Etelä-Häme Hattula |
4775 |
|
||||||
|
4 |
Jouko Haapala Satakunta Kankaanpää |
4744 |
|
||||||
|
5 |
Tapio Lustig Päijät-Häme Padasjoki |
4694 |
|
||||||
|
6 |
Timo Kaukonen Etelä-Karjala Lappeenranta |
4592 |
|
||||||
|
7 |
Olavi Palosaari Varsinais-Suomi Paimio |
4284 |
|
||||||
|
8 |
Markku Vihavainen Kymenlaakso Valkeala |
3714 |
|
||||||
|
9 |
Jukka Simola Etelä-Häme Tammela |
3087 |
|
||||||
|
10 |
Juha Pousi Kymenlaakso Vehkalahti |
2803 |
|
||||||
|
11 |
Seppo Kuparinen Etelä-Häme Loppi |
2759 |
|
||||||
|
12 |
Markku Korpela Pirkanmaa Kuorevesi |
2737 |
|
||||||
|
13 |
Pentti Kovanen Keski-Suomi Laukaa |
2572 |
|
||||||
|
14 |
Olavi Lahtinen Keski-Suomi Jyväskylän mlk |
2518 |
|
||||||
|
15 |
Juha LainejärviEtelä-Karjala Luumäki |
2408 |
|
||||||
|
16 |
Veikko Turunen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
2121 |
|
||||||
|
17 |
Juhani Ronkainen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
1736 |
|
||||||
|
18 |
Jukka Honkanen Etelä-Häme Forssa |
1280 |
|
||||||
|
19 |
Hannu Mattila Etelä-Häme Hattula |
585 |
|
||||||
|
20 |
Olli Koivula Kymenlaakso Elimäki |
551 |
|
||||||
|
21 |
Juhani Sorrela Pirkanmaa Sydänhäme |
447 |
|
||||||
|
22 |
Matti Kareinen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
141 |
|
||||||
|
23 |
Olavi Kiljander Uusimaa Tuusula |
126 |
|
||||||
|
24 |
Antti Aspila Pirkanmaa Sydänhäme |
66 |
|
||||||
|
25 |
Reijo Niemi Kymenlaakso Iitti |
|
|||||||
|
26 |
Tapio Lindqvist Etelä-Häme Hausjärvi |
|
|||||||
|
27 |
Rauli Hytönen Etelä-Häme Forssa |
|
|||||||
|
28 |
Kari Puustinen Kymenlaakso Elimäki |
|
|||||||
|
29 |
Kari Ikonen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
|
|||||||
|
30 |
Jouko Niirineva Etelä-Savo Kangasniem |
|
|||||||
|
|
Miehet yli 70v |
|
|||||||
|
|
|||||||||
|
1 |
Otto Huovinen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
4582 |
|
||||||
|
2 |
Taisto Kunjala Keski-Suomi Laukaa |
4441 |
|
||||||
|
3 |
Pertti Koskinen Etelä-Häme Hauho |
4393 |
|
||||||
|
4 |
Kauko Heikkinen Pirkanmaa Kangasala |
3832 |
|
||||||
|
5 |
Reijo Viertola Pohjois-Karjala Lieksa |
3785 |
|
||||||
|
6 |
Leo Korhonen Etelä-Karjala Lappeenranta |
3509 |
|
||||||
|
7 |
Vesa Poutanen Etelä-Karjala Lappeenranta |
3390 |
|
||||||
|
8 |
Arto Kääriäinen Keski-Suomi Laukaa |
3347 |
|
||||||
|
9 |
Pentti SimolaEtelä-Karjala Luumäki |
3261 |
|
||||||
|
10 |
Jaakko Villanen Etelä-Karjala Lappeenranta |
3219 |
|
||||||
|
11 |
Aarne Potinkara Etelä-Karjala Joutseno |
3210 |
|
||||||
|
12 |
Eino Marttila Kymenlaakso Elimäki |
2937 |
|
||||||
|
13 |
Kari Autio Etelä-Karjala Lappeenranta |
2897 |
|
||||||
|
14 |
Juhani Taponen Etelä-Häme Hausjärvi |
2881 |
|
||||||
|
15 |
Eino Lötjönen Etelä-Karjala Lappeenranta |
2791 |
|
||||||
|
16 |
Kalevi Rantala Päijät-Häme Asikkala |
2765 |
|
||||||
|
17 |
Seppo Pakkanen Keski-Suomi Laukaa |
2674 |
|
||||||
|
18 |
Asko Myller Pohjois-Karjala Tuupovaara |
2559 |
|
||||||
|
19 |
Rauno Leskinen Pirkanmaa Sydänhäme |
2533 |
|
||||||
|
20 |
Risto Mäenpää Etelä-Häme Kalvola |
2480 |
|
||||||
|
21 |
Aarne Miettinen Päijät-Häme Padasjoki |
2311 |
|
||||||
|
22 |
Eero Korpeinen Päijät-Häme Padasjoki |
2190 |
|
||||||
|
23 |
Taisto Reini Pirkanmaa Kuorevesi |
2175 |
|
||||||
|
24 |
Risto Ruoho Varsinais-Suomi Mietoinen |
2107 |
|
||||||
|
25 |
Raimo Lähde Varsinais-Suomi Mietoinen |
2087 |
|
||||||
|
26 |
Ahti Kaarnais Etelä-Häme Hattula |
2067 |
|
||||||
|
27 |
Matti Ravantti Kymenlaakso Vehkalahti |
2015 |
|
||||||
|
28 |
Seppo Hyttinen Pohjois-Karjala Joensuu |
2004 |
|
||||||
|
29 |
Erkki Hietanen Pohjois-Karjala Tohmajärvi |
1963 |
|
||||||
|
30 |
Juhani Kuurimaa Etelä-Häme Hausjärvi |
1924 |
|
||||||
|
31 |
Jorma Huhtiniemi Etelä-Karjala Lappeenranta |
1845 |
|
||||||
|
32 |
EeroTynskä Pirkanmaa Kangasala |
1767 |
|
||||||
|
33 |
Veikko Kinnunen Pohjois-Karjala Joensuu |
1689 |
|
||||||
|
34 |
Erkki Kotiranta Kymenlaakso Vehkalahti |
1683 |
|
||||||
|
35 |
Jukka Mantsinen Päijät-Häme Asikkala |
1642 |
|
||||||
|
36 |
Seppo Muikku Pohjois-Karjala Ilomantsi |
1468 |
|
||||||
|
37 |
Veikko Pajunen Kymenlaakso Elimäki |
1444 |
|
||||||
|
38 |
Veijo Peura Etelä-Häme Loppi |
1338 |
|
||||||
|
39 |
Pekka Survo Varsinais-Suomi Mietoinen |
1219 |
|
||||||
|
40 |
Tapani Mielty Uusimaa Tuusula |
1149 |
|
||||||
|
41 |
Pertti Salminen Pirkanmaa Kangasala |
1117 |
|
||||||
|
42 |
Jouko Niinineva Etelä-Savo Kangasniemi |
1100 |
|
||||||
|
43 |
Pentti Talikainen Etelä-Häme Hattula |
904 |
|
||||||
|
44 |
Seppo Niemi Kymenlaakso Valkeala |
852 |
|
||||||
|
45 |
Raimo Riikonen Pirkanmaa Sydänhäme |
826 |
|
||||||
|
46 |
Pekka Horkka Etelä-Häme Tammela |
776 |
|
||||||
|
47 |
Erkki Kukko Pirkanmaa Kuorevesi |
730 |
|
||||||
|
48 |
Heikki isolehto Etelä-Häme Hausjärvi |
442 |
|
||||||
|
49 |
Erkki Majuri Kymenlaakso Vehkalahti |
373 |
|
||||||
|
50 |
Martti NuuttilaKymenlaakso Elimäki |
330 |
|
||||||
|
51 |
Eino Koskenranta Etelä-Häme Forssa |
279 |
|
||||||
|
52 |
Jaakko Sulkunen Pirkanmaa Kuorevesi |
244 |
|
||||||
|
53 |
Tenho Wasankari Uusimaa Tuusula |
210 |
|
||||||
|
54 |
Reino Soikkeli Pohjois-Karjala Liperi |
187 |
|
||||||
|
55 |
Seppo Myllymäki Pirkanmaa Sydänhäme |
125 |
|
||||||
|
56 |
Antero Hämäläinen Pirkanmaa Sydänhäme |
116 |
|
||||||
|
57 |
Juhani Lahti Etelä-Häme Hausjärvi |
35 |
|
||||||
|
58 |
Seppo Tuominen Päijät-Häme Heinola |
0 |
|
||||||
|
59 |
Lasse Alkio Etelä-Häme Hattula |
0 |
|
||||||
|
60 |
Veli-Pekka Kankainen Pirkanmaa Kuorevesi |
0 |
|
||||||
|
61 |
Markku Laurila Etelä-Häme Hauho |
|
|||||||
|
62 |
Tapio Tuikka Päijät-Häme Padasjoki |
|
|||||||
|
63 |
Antero Mäkinen Etelä-Häme Kalvola |
|
|||||||
|
64 |
Juhani Lehto Etelä-Häme Hausjärvi |
|
|||||||
|
65 |
Kauko Kemppainen Kymenlaakso Vehkalahti |
|
|||||||
|
66 |
Veikko Myöhänen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
|
|||||||
|
Joukkuekilpailu Pohjois-Karjala 4:jäs |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
Otto Huovinen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
4582 |
|
|||||||
|
Reijo Viertola Pohjois-Karjala Lieksa |
3785 |
|
|||||||
|
Asko Myller Pohjois-Karjala Tuupovaara |
2559 |
|
|||||||
|
Veikko Turunen Pohjois-Karjala Tuupovaara |
2121 |
|
|||||||
|
Ulla Vartiainen Pohjois-Karjala Ilomantsi |
2000 |
|
|||||||
|
15047
|
|
||||||||
|
|
|||||||||
|