Yhdistyksiä pyydetään paneutumaan liittokokouksen aikatauluihin ja tarvittaviin varauksiin, Majoitus, ruokailut, ja muu ohjelmisto mihin kukin haluaa ottaa osaa. Iloita siitä 15.3.21 mennessä toiminnanjohtajalle. Majoistuvaraus on tehty 2.9, jota voi muuttaa vielä maaliskuulla 2021.
Virallinen nimitys osallistujasta tehdään yhdistyksen syyskokouksessa 2020 ja 31.8.2020 jäsenmäärän mukaan
Mikäli tiedossa on mukaan lähteviä asian harrastajia, heidän majoitus tulee hoitaa erikseen, jos ei jo nyt tiedetä lähdöstä.
Matka aloitetaan kokouspäivän aamuna Joensuusta tai Nurmeksesta, jolloin auto kulkee 6-tietä, aikataulu selviää myöhemmin. Paluu 9.6 pääjuhlan jälkeen.
Kokoukseen liittyvät asiakirjat olen lähettänyt yhdistyksen puheenjohtajille.
Eläkeliiton Liittokokous 8-9.6 2021 järjestetään Tampereella
Toivotamme teidät tervetulleeksi Tampereelle 8.–9.6.2021 Eläkeliiton Liittokokoukseen & Kesäjuhlaan!
Tarjoamme tapahtumalle huikeat puitteet Tampere-talossa, kaupungilla ja lähiseudulla. Kesäjuhlan yhteydessä vastaamme myös viiden eri lajin Eläkeliiton mestaruuskilpailuista.
Kaksipäiväinen tapahtuma valtaa Tampereen keskustan erilaisilla tapahtumilla – tule sinäkin nauttimaan yhteisestä kesäjuhlastamme!
Tiistai 8.6. on liittokokouspäivä erilaisine oheistapahtumineen. Liittokokous pidetään Tampere-talon Isossa salissa. Tampereen keskustassa Laikun lavalla laulu raikuu iltapäivällä ”Tammerkosken rannalla” -hengessä Mikko Alatalon toimiessa laulattajana.
Tiistai-iltana on mahdollisuus osallistua iltavesperiin kauniissa ja idyllisessä vuonna 1879 valmistuneessa Finlaysonin kirkossa, Jatkoille Pakkahuoneella tai ohjelmallisiin illallistanssiaisiin Tampere-talon Sorsapuistosalissa.
Tiistain aikana ratkotaan mestaruuksia golfissa, suunnistuksessa, keilauksessa, metsästysammunnoissa ja rantaonginnassa. Kaksipäiväiset kilpailut alkavat jo edellisenä päivänä.
Keskiviikon 9.6. aloitamme juhlajumalanpalveluksilla kahdessa keskustan kauniissa kirkoissa; Tampereen Tuomiokirkossa ja Ortodoksisessa kirkossa. Pääjuhlaa vietetään Tampere-talon Isossa salissa ja esiintyjät ovat pirkanmaalaista huippua; muun muassa Minetit, Sorin Sirkus, Pentti Hietasen musiikkiperhe. Tarjoamme teille näiden lisäksi upeaa musiikkia ja jykeviä puheita. Myös pääjuhla sisältyy kesäjuhlarannekkeeseen.
Tapahtumat keskittyvät kaupungin keskustan alueelle ja sen liepeille, joten siirtyminen tapahtumasta toiseen on helppoa.
Eläkeliiton liittokokous & kesäjuhla 2021 on tapahtumakokonaisuus, joka pitää kokea!
Tervetuloa Pirkanmaan sydämeen!
Odotamme teitä,
Lilja Pohja Elina Paukkunen
puheenjohtaja toiminnanjohtaja
Jotta voit nauttia pirkanmaalaisesta vieraanvaraisuudesta, kannattaa varata majoitus ja liput tapahtumiin hyvissä ajoin. Majoitusvarauksista huolehtii Matkapojat Oy ja lipputilaukset hoitaa piirimme toimiston väki. Pirkanmaan piirin kotisivuilta löytyy ajankohtaista tietoa majoitusvarauksista ja pääsylipuista. Majoitusvarauksia ja lipputilauksia otetaan vastaan 2.9.2020 alkaen.
Hotellivaihtoehtoihin voi käydä tutustumassa Matkapoikien sivuilla.
|
€
|
|
8.-9.6. ranneke
|
30
|
(40 €)
|
8.6. ranneke
|
20
|
(25 €)
|
9.6. ranneke
|
20
|
(25 €)
|
lounas 8.6. klo 11.00-12.30
|
20
|
noutopöytä, sisältää jälkiruokana kahvin pikkumakealla
|
päivällinen 8.6. klo 16.00-17.30
|
20
|
noutopöytä, sisältää jälkiruokana kahvin pikkumakealla
|
lounas 9.6. klo 11.00-12.30
|
20
|
noutopöytä, sisältää jälkiruokana kahvin pikkumakealla
|
luomukahvi/tee keksin kera
|
6
|
|
luomukahvi/tee croissantilla
|
8
|
|
illalliskortti 8.6. klo 19.00 iltajuhlaan
|
49
|
ohjelmalliset illallistanssiaiset
|
Rannekkeet oikeuttavat
Tampere-talon tapahtumiin 8.6. ja 9.6.
Laikun lavan tapahtumiin 8.6.
Iltavesperiin Finlaysonin kirkossa 8.6.
Pakkahuoneen Jatkot 8.6.
Rannekkeilla alennusta myöhemmin julkaistaviin kohteisiin Tampereella. Liput tulee tilata/varata suoraan kohteesta myöhemmin annettavalla tunnuksella.
***********
Alustava aikataulu liittokokous ja kesäjuhla
8.6.
klo 10.00 valtakirjojen tarkastus alkaa Tampere-talon aulassa (Yliopistonkatu 55)
klo 13.00 Liittokokous Tampere-talon Iso sali
klo 14.00-16.00 oheisohjelmaa Laikun lavalla (Puutarhakatu 1)
klo 18.00 Iltavesper Finlaysonin kirkossa (Puuvillatehtaankatu 2)
klo 19.00 ohjelmalliset illallistanssiaiset Tampere-talon Sorsapuistosalissa (illalliskortti)
klo 20.00-01.00 Jatkot Pakkahuoneella (Tullikamarin aukio 2)
9.6.
klo 10.00 juhlajumalanpalvelukset Tuomiokirkossa (Tuomiokirkonkatu 3) ja Ortodoksisessa kirkossa (Tuomiokirkonkatu 27)
klo 13.00-15.00 Pääjuhla Tampere-talon Iso sali